Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
GALERIA
Linki
Szukaj
Informacje ogólne
Skład Zespołu

Kontakt

Kalendarium
Teksty piosenek
Dla zespołu...

Ja z Bolkowa ....

Filmy
Filmy

Klub Poezji
My dziewczyny od Bolkowa
Wieź mnie koniku


Ostatnie Artykuły
Święto Baby Wielkano...
Dzień Babci i Dzień ...
KIERMASZ BOŻONARODZE...
Artystyczna gmina Bo...
5 - Lecie Działalnoś...
Najbliższe święta
Witamy

Witamy na naszej stronie

Zespół ludowo - folklorystyczny

Echo


Niech wyjeżdża ten, kto chce. Chociaż nieraz jest mi smutno, Chociaż nieraz jest mi źle. Dobrze jest, dobrze jest, Nam w Bolkowie żyć. Można tu, można tu i szczęśliwym być. Dobrze jest, dobrze jest, nam w Bolkowie żyć I sny kolorowe śnić. Ja z Bolkowa nie wyjadę, Żeby nabić sobie trzos. Bo ja wierzę, że niedługo Do nas się uśmiechnie los. Ja z Bolkowa nie wyjadę, gdy zakwita wiosną maj. Bo na małe nasze miasto, To na ziemi piękny raj. Tym co z Bolkowa wyjadą Niechaj sprzyja dobry los. A my wesołą gromadą Śpiewamy na cały głos.
"Ja z Bolkowa nie wyjadę" słowa: Marian Cwanek

 
Historia Iskierek

Zobacz galerię.... Piosenki o Bolkowie na płycie Klub Twórców Poezji Iskierka istnieje nieco ponad rok. Działa przy Gminno - Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. Twórcy poezji i jej sympatycy do tej pory prowadzili działalność polegającą na cotygodniowych spotkaniach twórczych, sporadycznych zabawach z programem artystycznym oraz występach okolicznościowych. Teraz klub został wydawcą. Właśnie wydał...płytę. Na krążku znajduje się 16 piosenek. Do większości z nich, bo do 14, teksty napisał Marian Cwanek - duch sprawczy klubu Iskierka. Dwa teksty są autorstwa Ryszarda Terlegi. Jaworzanin jest także wykonawcą wszystkich piosenek.
Teksty na płycie z bolkowskimi piosenkami są własne, ale melodie znane. Pan Cwanek często w ten sposób robi wpisując w znaną melodię okolicznościowy wiersz do śpiewania. Na melodię piosenki "Tylko we Lwowie" jest oczywiście piosenka "Tylko w Bolkowie". A słynny "Babilon" posłużył jako kanwa do piosenki "Małe miasteczko". Treść wielu piosenek dopasowano do realiów Bolkowa. Okładkę krążka zdobi zdjęcie zamku księcia Bolka. Czytający książkę chłopiec z rynkowej fontanny jest natomiast tłem do spisu jej treści.
Płyta jest unikatowa, bo nie można jej nigdzie kupić. Iskierki postanowiły ją rozdawać. A że nagranie i kopiowanie płyty kosztowało, (zrobiono to dzięki sponsorom) nie ma wielu egzemplarzy.
- Pomogli nam Sabina Żołnierczyk, Julita Roman, Janusz Pakiet, Ryszard Sułkowski i Grzegorz Latkowski - mówi Marian Cwanek. - Płytę dostali m.in. sponsorzy, przedstawiciele władz miasta. Zamierzam podarować ją wszystkim organizacjom seniorów - kombatantom, emerytom czy Sybirakom. Podczas karnawałowej zabawy klubu Iskierka podarowałem ją też pensjonariuszom DPS, a wcześniej pacjentom ZOL - zdradza Marian Cwanek. - Przeglądałem wszystkie swoje piosenki i pomyślałem czy nie nagrać by ich na płytę. Tak się złożyło, że z Iskierkami zaprzyjaźniony jest Ryszard Terlega. Jest umuzykalniony, ma głos i instrumenty, na których gra. Wystarczył jeden telefon do Jana Tucholskiego, również zaprzyjaźnionego jaworzanina, by umówić spotkanie w tej sprawie. Przyjechali do nas, uzgodniliśmy wszystko, zawiozłem teksty i to wszystko. Całość spraw nagrania, z wynalezieniem studia nagraniowego, miał na głowie Ryszard Terlega. On dał tu największy wkład. Moje były teksty piosenek i podana melodia.
On wszystko urozmaicił, ubarwił, podłożył do tego akompaniament. Jak on to zrobił nie wiem, bo słychać wiele instrumentów. On jest autorem aranżacji. Nie dostał za to złotówki, a nawet parę groszy dołożył. Pieniądze na to dali sponsorzy. Z zebranych pieniędzy starczyło nam na przegranie 40 płyt. Szatę graficzną opracował nam Adam Kleniuk. Po zniżkowej cenie wydrukowali nam Rafał Rajewski i Marek Sikorski. Troszkę ulgowo nas traktują przy przegrywaniu płyt - uważa Marian Cwanek.

Małgorzata Tokarska - Mazur
 
*
Księga Gości

Zobacz księgę gości

Dopisz się do księgi

Położenie
Wiadomości


Wiadomości

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 8
Nieaktywowany Użytkownik: 604
Najnowszy Użytkownik: Nat
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright 2009 ©Kapela Echo

615,341 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie