Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
GALERIA
Linki
Szukaj
Informacje ogólne
Skład Zespołu

Kontakt

Kalendarium
Teksty piosenek
Dla zespołu...

Ja z Bolkowa ....

Filmy
Filmy

Klub Poezji
My dziewczyny od Bolkowa
Wieź mnie koniku


Ostatnie Artykuły
Święto Baby Wielkano...
Dzień Babci i Dzień ...
KIERMASZ BOŻONARODZE...
Artystyczna gmina Bo...
5 - Lecie Działalnoś...
Najbliższe święta
Witamy

Witamy na naszej stronie

Zespół ludowo - folklorystyczny

Echo


Niech wyjeżdża ten, kto chce. Chociaż nieraz jest mi smutno, Chociaż nieraz jest mi źle. Dobrze jest, dobrze jest, Nam w Bolkowie żyć. Można tu, można tu i szczęśliwym być. Dobrze jest, dobrze jest, nam w Bolkowie żyć I sny kolorowe śnić. Ja z Bolkowa nie wyjadę, Żeby nabić sobie trzos. Bo ja wierzę, że niedługo Do nas się uśmiechnie los. Ja z Bolkowa nie wyjadę, gdy zakwita wiosną maj. Bo na małe nasze miasto, To na ziemi piękny raj. Tym co z Bolkowa wyjadą Niechaj sprzyja dobry los. A my wesołą gromadą Śpiewamy na cały głos.
"Ja z Bolkowa nie wyjadę" słowa: Marian Cwanek

 
 
Urodziny Mariana Cwanek 3 lipca 2013 r.


Życzenia z okazji 70 -tych urodzin.

70 lat, to piękny wiek,
a tyle jeszcze dobrego może zrobić człek.
Siódemka to liczba szczęśliwa,
siedem dni w tygodniu, siedem nocy też bywa.
Kiedyś siedmiolatek zdrowy i wesoły
zasuwał rankiem do odległej szkoły.
A po siedmiu latach - już wyuczony
niejeden szedł do pracy, inny szukał żony.
Dawniej w Egipcie było siedem tłustych lat,
potem było siedem chudych, by opamiętał się świat.
Jest siedem sakramentów świętych -
ile jest przy tym uroczystych momentów!
Jest też siedem głównych grzechów,
żeby człowieka oderwać od uciech(ów).
Było też siedmiu dzielnych samurajów
i tyleż siedmiu kowbojów wspaniałych.
Była też Karta 77,
o co chodziło? Jeżdżę tam więc wiem.
Siedmiu gra w piłke ręczną, po polsku w szczypiorniaka,
gra to jest wspaniała, nie byle jaka,
nasi są wicemistrzami świata!
A decydująca bramka - to wspaniały rzut Siódmiaka!

Drogi Marianie! Przyjmij od nas
najlepsze życzenia
zdrowia, szczęścia, pomyślności,
a w swym domu mnóstwo miłych gości.

Dodał:  rakowska dnia 08.07.2013 21:44:38         Czytaj więcej · 535 Czytań · Drukuj
 
 
Życzenia dla Zespołu Folklorystyczno - Ludowego "Szklarki" z Piechowic z okazji 10 - lecia działalności.


Życzenia dla Zespołu Folklorystyczno - Ludowego
"Szklarki"
z Piechowic z okazji 10 - lecia działalności.Dodał:  rakowska dnia 29.06.2013 21:38:10         Czytaj więcej · 2267 Czytań · Drukuj
 
 
II Festiwal Pieśni Dziadowskiej i Ludowej Gór i Pogórza Kaczawskiego 16 czerwca 2013 r
Festiwale

II Festiwal Pieśni Dziadowskiej i Ludowej Gór i Pogórza Kaczawskiego
16 czerwca 2013 r.

Dodał:  rakowska dnia 23.06.2013 11:12:21         Czytaj więcej · 673 Czytań · Drukuj
 
 
Jubileusz 5 - lecia Zespołu Folklorystyczno - Ludowego B o l k o w i a n i EPiąte urodziny „Bolkowian”


W sobotę przed południem kolorowo ubrani ludzie weszli do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie. Godzinę później niezwykły tłum ustawił się pod pomnikiem Jana Pawła II przed bolkowską świątynią. Hejnał Bolkowa „Rycerz” zabrzmiał niemal równo z „Barką”- ulubioną pieśnią Jana Pawła II w wykonaniu zespołów ludowych, z bolkowskiej gminy i kilku innych. Tak obchody swych piątych urodzin zaczął zespół folklorystyczno – ludowy „Bolkowianie”.

Jubileusz pięciolecia istnienia obchodził zespół folklorystyczno - ludowy „Bolkowianie”. Uroczystość, na którą zaproszono gości, w tym przedstawicieli władz różnych szczebli, przyjaciół kapeli i kilka zespołów ludowych, zaczęła się mszą w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Po niej uczestnicy w południe odśpiewali „Barkę” pod pomnikiem Jana Pawła II. Potem korowód wyruszył do ośrodka kultury w Bolkowie, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Tam również przewidziane były część oficjalną złożona z okolicznościowych wystąpień, życzeń. Po niej był poczęstunek oraz występy - prezentacje zespołów ludowych, które na zaproszenie „Bolkowian” zjawiły się na ich piątych urodzinach. Czas przeznaczono również na wspólnie biesiadowanie oraz występy wszystkich zespołów. – Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim gościom oraz zespołom, które przybyły na nasze piąte urodziny – dziękują członkowie zespołu „Bolkowianie”.
Zespół „Bolkowianie” pierwszy raz wystąpił w sierpniu 2008 roku podczas „Świata kultur” w Radzimowicach.
Zespół ‘Bolkowianie” powstał pod koniec czerwca 2008 roku przy Gminno – Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. Twórcą zespołu i jego kierownikiem artystycznym oraz menadżerem jest od początku Edward Czarny. W tej chwili „Bolkowianie”, którzy przyjęli swą nazwę od miasta, w którym mieszkają jego członkowie, liczą 10 osób. Jest wśród nich sześcioro wokalistów: Barbara Czarna, Zdzisława Brymerska, Alojza Klepek, Maria Łączna, Wiesław Lewczuk i Marcin Pobierzxyn oraz czterech instrumentalistów: Edward Czarny, Leszek Świderski, Stanisław Łączny i Czesław Żołądkiewicz. Zespół ma w swoim repertuarze piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe – w tym religijne i patriotyczne. Największym osiągnięciem kapeli jest zajecie I miejsca w wiosennej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław w roku 2009. „Bolkowianie” występowali na festiwalach folkloru w Strzegomiu, jaworskich Targach Chleba, gminie Pakosław, uroczystościach kościelnych i środowiskowych na terenie gminy i powiatu jaworskiego, a także sąsiednich. Kilkakrotnie „Bolkowianie” brali udział w krzeszowskim konkursie pieśni patriotycznej i religijnej.

emma
Nowa Gazeta Jaworska

foto Małgorzata Tokarska - Mazurfoto Adam Kleniuk


Dodał:  rakowska dnia 23.06.2013 06:33:16         Czytaj więcej · 1072 Czytań · Drukuj
 
 
Święto Miodu i Produktu Regionalnego Bolków 9.06.2013 r.
KoncertyDodał:  rakowska dnia 12.06.2013 06:38:27         Czytaj więcej · 805 Czytań · Drukuj
 
 
Dzień Matki
Koncerty

Wiosenna gala muzyki i poezji dla Mam


W ośrodku kultury w Bolkowie najmłodsi i nieco starsi oddali cześć wszystkim Mamom. W Wiosennej gali muzyki, pieśni i poezji udział wzięli artyści - amatorzy w różnym wieku i reprezentujący różne dziedziny sztuki.
O mamach, mamusiach, matkach, mateńkach i specjalnie dla nich opowiadali wierszem, piosenką i muzyką. Na scenie pojawili się: zespół ludowy „Echo” z piosenkami o mamie – ludowymi i znanymi z estrad, m.in. „Przyjedź mamo na przysięgę”, by zakończyć optymistycznym wezwaniem „Zawsze niech będzie słońce, zawsze niech będzie niebo, zawsze niech będzie Mama…”. Klub Twórców Poezji „Iskierka” jak zwykle przygotował okolicznościowe słowa wierszem. Wiersze recytowali, a także śpiewali uczestnicy zajęć świetlicowych z Bolkowa i Starych Rochowic. - Dzieci ze świetlic w Rochowicach i Bolkowie, które brały udział w przedstawieniu to: Andzelika Raczkowska, Magdalena Rączka, Kacper Skibiak, Aleksandra Moroń, Julia Grądzka, Wiktoria Miąsek, Weronika Laskowska, Weronika Plewka i Dagmara Gryf –Tomaszewska – mówi Anna Andrzejewska, która prowadzi zajęcia w kilku świetlicach. Dla mam zaśpiewali także - każdy w innym stylu, Ryszard Bożek ( wzruszający „Biały ręcznik”) i Paweł Kwapiszewski, młody raper z Sadów (własna twórczość). Akordeonowo – skrzypcowy koncert dal duet „Maria & Robert”, a na akordeonie zagrał również młodziutki Mysłowianin Krystian Klimczak. Galę dla mam zakończyło wspólne, przez wykonawców i widzów, odśpiewanie życzeń „sto lat”.

emma

dm1.jpgdm2.jpgdm3.jpg
dm4.jpgdm5.jpgdm6.jpg
dm7.jpgdm8.jpgdm9.jpg
dm10.jpgdm11.jpgdm12.jpg
dm13.jpgdm14.jpgdm15.jpgDodał:  rakowska dnia 03.06.2013 19:22:59         Czytaj więcej · 1323 Czytań · Drukuj
 
 
Grażyna z „Echa” we Lwowie


Grażyna z „Echa” we Lwowie


Wiele mówiło się, że podczas pierwszych dni maja Lwów na nowo rozbrzmiewał przede wszystkim polską mową. W tym mieście byli również Bolkowianie.

Zapaliłam znicz na grobie Marii Konopnickiej, a potem wszystkie zespoły, które brały udział w wycieczce odśpiewały „Rotę” przy grobie autorki tej patriotycznej pieśni. Do Lwowa pojechałam razem z córką Anną oraz kilkudziesięcioma osobami, które grają i śpiewają w czterech dolnośląskich zespołach ludowych. Byliśmy na cmentarzu Orląt Lwowskich. Zespół "Rybniczanki" śpiewał na akademii z okazji 3 Maja i święta flagi w polskim gimnazjum we Lwowie, gdzie wysłuchaliśmy także krótkiego wystąpienia polskiego konsula. Wszyscy razem śpiewaliśmy na mszy świętej w katedrze lwowskiej. Podziwialiśmy miasto z wysokiego zamku. Czas wolny spędziliśmy na spacerze po starówce lwowskiej, pod pomnikiem Adana Mickiewicza. Odwiedziliśmy m.in. Żółkiew, dworek Słowackiego w Krzemieńcu, dom Aleksandra Fredry w Rudkach. Panie z czterech dolnośląskich zespołów ludowych świetnie się razem bawiły podczas tej muzyczno patriotycznej podróży. W swoich strojach zespołowych chodziłyśmy nie tylko podczas uroczystości patriotycznych czy polskich mszy, ale cały czas podkreślając tym naszą polskość i polską historię Kresów ze Lwowem opowiada Janina Grażyna Andrzejewska.
Dodał:  rakowska dnia 13.05.2013 19:47:13         Czytaj więcej · 567 Czytań · Drukuj
 
 
Reginie i Kazikowi życzymy jeszcze raz wielu lat w szczęściu i zdrowiu.
Życzenia

Serdeczne życzenia


20 kwietnia nasza koleżanka Regina Wojciechowska oraz jej mąż Kazimierz obchodzili 45 rocznicę ślubu. Do życzeń złożonych osobiście załączyliśmy wiersz napisany przez kolejną koleżankę, Grażynę Magdę.

Reginie i Kazikowi życzymy jeszcze raz wielu lat w szczęściu i zdrowiu.


Miłość jest jak róża, piękna jest kochani,
a przed każdą zdradą broni się kolcami.
I chyba ta Wasza miłość taką być musiała,
skoro aż 45 latek z Wami tu mieszkała.
Dziś Wam, dużo zdrowia od wszystkich życzyć bym chciała,
i żeby miłość w tym domu z Wami dalej mieszkała.


Dodał:  rakowska dnia 20.04.2013 22:44:24         Czytaj więcej · 768 Czytań · Drukuj
 
 
Dni Baby Wielkanocnej 23 - 24 marca 2013 r.
Koncerty

Dni Baby Wielkanocnej
w Piechowickim Ośrodku Kultury

Dodał:  rakowska dnia 09.04.2013 21:31:28         Czytaj więcej · 794 Czytań · Drukuj
 
 
W sobotę 23 marca w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się kolejna odsłona Kiermaszu Wielkanocnego.
Koncerty

W sobotę 23 marca w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się kolejna odsłona Kiermaszu Wielkanocnego.
Do udziału w kiermaszu zgłosiło się 32 uczestników. Tradycyjnie gościliśmy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Niezapominajka" i "Integracja", Kola Gospodyń Wiejskich z Lipy, Mysłowa, Starych Rochowic, Wolbromka, Kaczorowa. Dla nich to zorganizowano konkurs na "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny". Glówną nagrodę zdobyło Stowarzyszenie "Niezapominajka" uzyskując maksymalną ilość punktów.
Wielkanocne stoiska reprenentowały świetlice wiejskie ze Starych Rochowic i Lipy, świetlica SP w Bolkowie, Gimnazjum w Bolkowie, Świetlica Socjoterapeutyczna z Bolkowa, Samorząd SP w Bolkowie, SP z Kaczorowa, SP z Sadów Górnych, Przedszkole Samorządowe z Bolkowa. Ponadto można było obejrzeć stoiska świąteczne Pani Urszuli Barańskiej, Edyty Żołynskiej, Stefani Drewniak, Małgorzaty Kieras, , Izabelii Gniaździńskiej, Marii Zuchantke, Aleksandry Litwin oraz Panów Wladyslaw Martyniaka i Wiktora Urbańczyka.
Na scenie wystąpili: Klub Twórców Poezji "Iskierka", Zespoły Ludowe: Echo, Bolkowianie, Kukułeczki, Lipowianie, Kaczorowianie, Duet "Maria i Robert" oraz koncert akordeonisty Krystiana Klimczaka z Mysłowa.


Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i do następnego razu...1k2013 (1).jpg1k2013 (2).jpg1k2013 (3).jpg

Dodał:  rakowska dnia 28.03.2013 22:17:56         Czytaj więcej · 980 Czytań · Drukuj
 
 
Życzenia Wielkanocne' 2013
Wielkanoc

Z okazji świąt Wielkanocnych dużo radości,
której moc przesłoni troski codzienności.
Miłej atmosfery oraz mokrego dyngusa


życzy zespół "Echo"
Dodał:  rakowska dnia 24.03.2013 00:00:00 · Drukuj
 
Strona 3 z 16 < 1 2 3 4 5 6 > >>
*
Księga Gości

Zobacz księgę gości

Dopisz się do księgi

Położenie
Wiadomości


Wiadomości

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 8
Nieaktywowany Użytkownik: 604
Najnowszy Użytkownik: Nat
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright 2009 ©Kapela Echo

596,265 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie