Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
GALERIA
Linki
Szukaj
Informacje ogólne
Skład Zespołu

Kontakt

Kalendarium
Teksty piosenek
Dla zespołu...

Ja z Bolkowa ....

Filmy
Filmy

Klub Poezji
My dziewczyny od Bolkowa
Wieź mnie koniku


Ostatnie Artykuły
Święto Baby Wielkano...
Dzień Babci i Dzień ...
KIERMASZ BOŻONARODZE...
Artystyczna gmina Bo...
5 - Lecie Działalnoś...
Najbliższe święta
Witamy

Witamy na naszej stronie

Zespół ludowo - folklorystyczny

Echo


Niech wyjeżdża ten, kto chce. Chociaż nieraz jest mi smutno, Chociaż nieraz jest mi źle. Dobrze jest, dobrze jest, Nam w Bolkowie żyć. Można tu, można tu i szczęśliwym być. Dobrze jest, dobrze jest, nam w Bolkowie żyć I sny kolorowe śnić. Ja z Bolkowa nie wyjadę, Żeby nabić sobie trzos. Bo ja wierzę, że niedługo Do nas się uśmiechnie los. Ja z Bolkowa nie wyjadę, gdy zakwita wiosną maj. Bo na małe nasze miasto, To na ziemi piękny raj. Tym co z Bolkowa wyjadą Niechaj sprzyja dobry los. A my wesołą gromadą Śpiewamy na cały głos.
"Ja z Bolkowa nie wyjadę" słowa: Marian Cwanek

 
 
Jubileusz Echa


Zespół „Echo” powstał w roku 2005 po jednej z zabaw zorganizowanych przez oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie. W chwili obecnej liczy 13 osób: 9 kobiet i 4 mężczyzn. Zespół to śpiewająca grupa pań, której towarzyszy głos Ryszarda Bożka. Pozostali panowie grają na dwóch akordeonach i perkusji. To mieszkańcy i mieszkanki Bolkowa, Wierzchosławic, Świn i Domanowa. „Echo” działa przy Gminno – Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. Występuje najczęściej podczas imprez organizowanych na terenie gminy: o charakterze ludowym, patriotycznym i kościelnym. „Echo” ma w swym repertuarze wiele piosenek ludowych, biesiadnych, patriotycznych i religijnych.
W roku 2006 „Echo” wzięło udział w konkursie organizowanym przez Polskie Radio Wrocław, tzw. „Liście Przebojów Ludowych” i, wśród 18 startujących wówczas kapel, zajęło IV miejsce. Zespół występował m.in. podczas Targów Chleba w Jaworze, Dni Kamiennej Góry, święta Baby Wielkanocnej w Piechowicach, na gminnych i wiejskich dożynkach, kiermaszach i innych świętach np. Dniach Bolkowa, Dniach Strażaka, Święcie Miodu, odwiedzinach dawnych Bolkowian z Borken. Brał udział w wielu przeglądach i konkursach zespołów ludowych. W roku 2014 „Echo” spełniło jedno ze swoich marzeń, wzięło udział w Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska i zaśpiewało na deskach Opery Wrocławskiej.
Aktualni członkowie zespołu „Echo”:
Kazimiera Seńków, Regina Wojciechowska, Kazimiera Dziedzic, Sabina Morys, Ryszard Bożek, Zygfryd Kołodziejczyk, Barbara Celuch. Bronisława Buczkowska, Małgorzata Tokarska – Mazur, Edward Szturma, Grażyna Magda, Janina Grażyna Andrzejewska, Waldemar Lisiewicz.
Pierwszym akordeonistą zespołu był Tadeusz Waranica. W skład „Echa” wchodzili także Barbara i Edward Czarni, którzy 7 lat temu założyli zespół „Bolkowianie”, a także Helena i Marian Cwankowie, którzy nieco później powołali do życia Klub Twórców Poezji „Iskierka”.


Zmarli członkowie „Echa”:
Anna Kulbida, Bolesław Pękalski – oboje w roku 2011, Elżbieta Tęcza – w marcu 2015 roku.
Dodał:  rakowska dnia 13.06.2015 09:30:30 · Drukuj
 
*
Księga Gości

Zobacz księgę gości

Dopisz się do księgi

Położenie
Wiadomości


Wiadomości

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 8
Nieaktywowany Użytkownik: 604
Najnowszy Użytkownik: Nat
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright 2009 ©Kapela Echo

596,314 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie