Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Artykuły
GALERIA
Linki
Szukaj
Informacje ogólne
Skład Zespołu

Kontakt

Kalendarium
Teksty piosenek
Dla zespołu...

Ja z Bolkowa ....

Filmy
Filmy

Klub Poezji
My dziewczyny od Bolkowa
Wieź mnie koniku


Ostatnie Artykuły
Święto Baby Wielkano...
Dzień Babci i Dzień ...
KIERMASZ BOŻONARODZE...
Artystyczna gmina Bo...
5 - Lecie Działalnoś...
Najbliższe święta
Witamy

Witamy na naszej stronie

Zespół ludowo - folklorystyczny

Echo


Niech wyjeżdża ten, kto chce. Chociaż nieraz jest mi smutno, Chociaż nieraz jest mi źle. Dobrze jest, dobrze jest, Nam w Bolkowie żyć. Można tu, można tu i szczęśliwym być. Dobrze jest, dobrze jest, nam w Bolkowie żyć I sny kolorowe śnić. Ja z Bolkowa nie wyjadę, Żeby nabić sobie trzos. Bo ja wierzę, że niedługo Do nas się uśmiechnie los. Ja z Bolkowa nie wyjadę, gdy zakwita wiosną maj. Bo na małe nasze miasto, To na ziemi piękny raj. Tym co z Bolkowa wyjadą Niechaj sprzyja dobry los. A my wesołą gromadą Śpiewamy na cały głos.
"Ja z Bolkowa nie wyjadę" słowa: Marian Cwanek

 
 
Dni Baby Wielkanocnej w Piechowicach


Dni Baby Wielkanocnej w Piechowicach

Dodał:  rakowska dnia 28.03.2016 12:36:46         Czytaj więcej · 1316 Czytań · Drukuj
 
 
Przegląd zespołów ludowych Lipa 12.07.2015 r.
Festiwale

Przegląd zespołów ludowych Lipa 12.07.2015 r.Dodał:  rakowska dnia 14.07.2015 12:10:59         Czytaj więcej · 1511 Czytań · Drukuj
 
 
Na 10 – cie: koncert „Echo” i przyjaciele


Na 10 – cie: koncert „Echo” i przyjaciele


Życzenia były mówione codzienną prozą i odświętnym wierszem. Pisano je też w licznych laurkach i listach gratulacyjnych wręczanych podczas uroczystości. „Wojcieszowianki” swe serdeczności wyśpiewały. Każdy z uczestników święta zorganizowanego z okazji 10 – lecia istnienia zespołu ludowego „Echo” z Bolkowa na swój sposób okazał podziw członkom zespołu, długotrwałej pracy społecznej na rzecz kultury i środowiska, śpiewania, organizowania imprez okolicznościowych i poświęcania czasu śpiewaniu.

Polonezem, do którego stanęło kilkadziesiąt par ubranych w większości w ludowe stroje, zaczęły się obchody jubileuszu 10 – lecia zespołu ludowego „Echo”. Goście, ci oficjalni i zaprzyjaźnione zespoły, spotkali się na zielonym terenie administrowanym przez dom kultury w Bolkowie – Ośrodku Wypoczynku Świątecznego.
Jubileusz 10 – lecia istnienia zespołu ludowego „Echo” rozpoczął się jednak uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej. Odprawiona została za zdrowie i pomyślność jego obecnych członków oraz tych, którzy nie żyją. Członkowie zespołu nie tylko byli uczestnikami mszy, ale Grażyna Magda przedstawiła fragment Księgi Tobiasza wyznaczonej na Pierwsze czytanie tego dnia, a Ryszard Bożek śpiewał psalm responsoryjny. Ksiądz wikary Tomasz Michalski, który odprawiał mszę przedstawił krótką historie zespołu, wymienił jego osiągnięcia, nazwiska aktualnych członków oraz tych, którzy odeszli do Pana.

Dodał:  rakowska dnia 13.06.2015 15:25:14         Czytaj więcej · 1240 Czytań · Drukuj
 
 
Jubileusz Echa


Zespół „Echo” powstał w roku 2005 po jednej z zabaw zorganizowanych przez oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie. W chwili obecnej liczy 13 osób: 9 kobiet i 4 mężczyzn. Zespół to śpiewająca grupa pań, której towarzyszy głos Ryszarda Bożka. Pozostali panowie grają na dwóch akordeonach i perkusji. To mieszkańcy i mieszkanki Bolkowa, Wierzchosławic, Świn i Domanowa. „Echo” działa przy Gminno – Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. Występuje najczęściej podczas imprez organizowanych na terenie gminy: o charakterze ludowym, patriotycznym i kościelnym. „Echo” ma w swym repertuarze wiele piosenek ludowych, biesiadnych, patriotycznych i religijnych.
W roku 2006 „Echo” wzięło udział w konkursie organizowanym przez Polskie Radio Wrocław, tzw. „Liście Przebojów Ludowych” i, wśród 18 startujących wówczas kapel, zajęło IV miejsce. Zespół występował m.in. podczas Targów Chleba w Jaworze, Dni Kamiennej Góry, święta Baby Wielkanocnej w Piechowicach, na gminnych i wiejskich dożynkach, kiermaszach i innych świętach np. Dniach Bolkowa, Dniach Strażaka, Święcie Miodu, odwiedzinach dawnych Bolkowian z Borken. Brał udział w wielu przeglądach i konkursach zespołów ludowych. W roku 2014 „Echo” spełniło jedno ze swoich marzeń, wzięło udział w Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska i zaśpiewało na deskach Opery Wrocławskiej.
Aktualni członkowie zespołu „Echo”:
Kazimiera Seńków, Regina Wojciechowska, Kazimiera Dziedzic, Sabina Morys, Ryszard Bożek, Zygfryd Kołodziejczyk, Barbara Celuch. Bronisława Buczkowska, Małgorzata Tokarska – Mazur, Edward Szturma, Grażyna Magda, Janina Grażyna Andrzejewska, Waldemar Lisiewicz.
Pierwszym akordeonistą zespołu był Tadeusz Waranica. W skład „Echa” wchodzili także Barbara i Edward Czarni, którzy 7 lat temu założyli zespół „Bolkowianie”, a także Helena i Marian Cwankowie, którzy nieco później powołali do życia Klub Twórców Poezji „Iskierka”.


Zmarli członkowie „Echa”:
Anna Kulbida, Bolesław Pękalski – oboje w roku 2011, Elżbieta Tęcza – w marcu 2015 roku.


Dodał:  rakowska dnia 13.06.2015 09:30:30         Czytaj więcej · 1488 Czytań · Drukuj
 
 
Echo na Polanie Gruszkowskiej
Koncerty

Echo na Polanie Gruszkowskiej


W Gruszkowie byliśmy 5 lipca. Ale na polanie gruszkowskiej "Echo" występowało już po raz trzeci. Mieliśmy okazję do wysłuchania innych zespołów oraz rozmów z nimi. Gospodarze festiwalu, zespół "Karkonosze" pozstarali sie o strawę dla ducha i dla ciała również. Spędziliśmy w Gruszkowie miłe popołudnie tym bardziej przyjemne, że do gminy Mysłakowice pojechał cały zespół, w pełnym składzie. Mamy nadzieję, że do Opery Wrocławskiej, w której zaśpiewamy 6 września na Festiwalu Trdycji Dolnego Śląsska, także uda nam sie zaśpiewać wszystkim, bo to niecodzienna okazja, może jedyna w życiu, by zaśpiewać w takim miejscu i na prestiżwym dla podobnych nam zespołów, spotkaniu.
Dodał:  rakowska dnia 09.07.2014 22:17:24         Czytaj więcej · 1790 Czytań · Drukuj
 
 
III Festiwal Pieśni Dziadowskich i Kultury Pogranicza w Świerzawie

III Festiwal Pieśni Dziadowskich
i Kultury Pogranicza w Świerzawie
Dodał:  rakowska dnia 04.07.2014 15:07:18         Czytaj więcej · 1694 Czytań · Drukuj
 
 
Święto Baby Wielkanocnej Piechowice 12 kwietnia 2014 roku
Wielkanoc

Święto Baby Wielkanocnej Piechowice 12 kwietnia 2014 roku


Papierowe kwiaty zrobione przez Grażynę Andrzejewską dostali od nas burmistrz Piechowic Witold Rudolf, Anna Kalisz dyrektor Piechiowickiego Ośrodka Kultury oraz :Szklarki: dla których przygotwaliśmy także stroik wielkanocny. Grażyna i Ryszar Bożek wzięli udział w konkursie na zaśpiewanie piosenki Grzegorza Ciechowskiego "Piejo kury, piejo". Cały zespół natomiast w konkursie zaśpiewał "Hejm, z góry, z góry". Wszystkim zespołom, które zaśpiewały lub zatańczyły mazura, burmistrz obiecał nagrodę Super Baby. Słowa dotrzymał i jejmość z nagrodą ukrytą pod spódnicami przyjechała do Bolkowa.
Dodał:  rakowska dnia 13.04.2014 13:16:12         Czytaj więcej · 1831 Czytań · Drukuj
 
 
Spotkanie z posłem Zbigniewem Włodkowskim


Spotkanie z posłem Zbigniewem Włodkowskim
Dodał:  rakowska dnia 06.04.2014 06:27:16         Czytaj więcej · 2083 Czytań · Drukuj
 
 
Dzień Babci, Dzień Dziadka
Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie.


Karnawał seniorów


Po raz pierwszy w tym roku i tegorocznym karnawale zarząd oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie zaprosił swych członków i sympatyków na zabawę. Lutowy bal dla seniorów przygotowano pod hasłem Dzień Babci i Dzień Dziadka, a także miłych wspomnień walentynek. Nie było tym razem oficjalnych gości ani przemówień. Zanim zaczęły się tańce przed licznie zebranymi uczestnikami balu swe programy artystyczne przedstawiły dwie grupy. Jako pierwsi wystąpili uczestnicy zajęć w świetlicy socjoterapeutycznej im. św.Zygmunta Gorazdowskiego prowadzonej przez zgromadzenie sióstr Józefitek w Bolkowie. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały okolicznościowe wiersze. Po nich na scenie stanął zespół "Echo", który z bogatego repertuaru wybrał piosenki o miłości i zabawie. W trakcie zabawy, do której przygrywał zespół "Werner music", rozegrano konkurs z nagrodami. Panie Genowefa z Wolbromka, Elżbieta z Bolkowa i Danuta z Jastrowca w wyznaczonym czasie starały się pocałować jak najwięcej panów. I miejsce zajęła pani Danuta z Jastrowca, która po raz pierwszy wzięła udział w emeryckim balu. Nagrody dla uczestniczek tego konkursu ufundowali Julia Roman i Stefan Żelichowski . Jak zawsze podczas spotkań organizowanych przez bolkowski oddział związku emerytów panowała serdeczna i rodzinna atmosfera. Na sali wielu było nie tylko Bolkowian i mieszkańców gminy, ale duża grupa Jaworzan, którym odpowiada aura bolkowskich zabaw dla seniorów.

emma


Dodał:  rakowska dnia 26.02.2014 06:04:34         Czytaj więcej · 1788 Czytań · Drukuj
 
 
2014
Dodał:  rakowska dnia 01.01.2014 08:09:00 · Drukuj
 
 
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 2013
Boże Narodzenie
Dodał:  rakowska dnia 22.12.2013 21:29:34         Czytaj więcej · 1847 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
*
Księga Gości

Zobacz księgę gości

Dopisz się do księgi

Położenie
Wiadomości


Wiadomości

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 8
Nieaktywowany Użytkownik: 604
Najnowszy Użytkownik: Nat
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright 2009 ©Kapela Echo

829,129 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie